Cím: A könyvtárakról

Szerző: dr. Schedel (Toldy) Ferenc

ISBN: 978-963-306-278-4

A XIX. század közepére a könyvtáros szakma felértékelődött, önálló hivatássá lett, így egyre sürgetőbbé vált a könyvtárosok számára hasznos ismereteket összefoglaló munka megjelentetése. A magyar könyvtári kultúra fellendülése azonban igencsak megelőzte a könyvtári szakirodalom itthoni megjelenését. A hazai könyvtártanok históriája ugyanis az Egyetemi Könyvtár egykori igazgatójával, Toldy (eredetileg Schedel) Ferenccel (1805-1875) kezdődik, aki „A könyvtártan kézikönyve” című művében szerette volna ismereteit összegezni. Sajnálatos módon ez a munka soha nem készült el, viszont bevezetése, mely a „Könyvtárakról” címet viseli, 1843-ban megjelent az Athenaeum című szépirodalmi lap I. kötetében. Ennek fakszimile, illetve a mai nyelvre átültetett változatát is közlő kiadványunkat tartja kezében az Olvasó.

Telefon és fax száma: (62) 544-244,  (62) 546- 798
Sorozatcím: Művelődéstörténeti könyvtár - Könyv és könyvtártörténelem