Cím: Egyházi, családi és asszonykönyvtárak (Könyvtártörténeti szakdolgozatok)

Szerzők: Baranyai Katalin, Csesznegi Viktória, Faa-Lendvai Erzsébet, Kovács Irén, Papp Csaba István, Varga Gabriella

ISBN: 978-963-306-274-6

Vajon a 18. században hogyan változott a nők műveltsége? Miféle érdeklődés tükröződik az asszonykönyvtárakban? Hogyan éltek és dolgoztak a karmelita szerzetesek? Milyen kincseket őriz a zombori Karmelita Rendház régi könyv gyűjteménye? Mekkora horderejű a bencés könyvkultúra Magyarországon? Ismerjük a Tihanyi Bencés Apátságnak és könyvtárának történetét?

Tudjuk, mennyit köszönhetünk az Esterházy család kultúraterjesztő tevékenységének? Miről árulkodnak a gyűjteményükben őrzött kalendáriumok?

Miben rejlik a tiszaugi református egyház parochiális könyvtárának egyház-, hely- és könyvtörténeti jelentősége? Hallottunk már az Erdély vallástörténetét három évszázadon át meghatározó Herpei családról?

Többek között ezekre az érdekfeszítő kérdésekre is választ kapunk a Szegedi Tudományegyetem hat kiváló hallgatójának könyvtörténeti témájú, korabeli forrásokkal és képekkel gazdagon illusztrált szakdolgozatából.

Sorozatcím: Művelődéstörténeti könyvtár - Könyv és könyvtártörténelem
Az adott kiadvány szerkesztője: Muzs Krisztina